Aktualności

     

2012

2012
Amerykańskie wydanie książki prof. G. W. Kołodko "Wędrujący świat" zostało nominowane do nagrody Michaela Harringtona przyznawanej za wybitną książkę, która pokazuje, jak nauka może być wykorzystana w walce o lepszy świat.

2012
Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazuje się nowa książka prof. Grzegorza W. Kołodko zatytułowana "Świat na wyciągnięcie myśli" (s. 320).
Wykłady i spotkania autorskie prof. Kołodko w 2012 roku
Wydawca o książce

Świat na wyciągnięcie myśli


2012
"Truth, Errors, and Lies. Politics and Economics in a Volatile World" to tytuł amerykańskiego wydania bestsellera prof. Kołodko znanego polskim czytelnikom jako "Wędrujący świat". Wydawcą książki jest Columbia University Press, New York.
Professor Grzegorz W. Kolodko International Book Tour 2012
Columbia University Press o książce
Październik-grudzień, 2012
W samo południe, bezpośrednio po inauguracji nowego roku akademickiego 2012/13 w Akademii Leona Koźmińskiego odbywa się jeszcze jeden wernisaż fotografii prof. G. W. Kołodko. Po zaprezentowaniu cieszących się dużym zainteresowaniem i wzbudzających liczne komentarze, dostępnych już na stronie www.facebook.com/kolodko niedawnych ekspozycjach zatytułowanych "Świat jaki jest..." oraz "Sąsiedzi", teraz czas na wystawę pod intrygującym tytułem "Módlmy się". Otwarcie wystawy – środa, 3-go października, 12:00 w Atrium ALK przy ul. Jagiellońskiej 57.

Grudzień, 2012
Ukazał się kolejny numer w serii TIGER Working Papers. Jest to:  On the New Economic Philosophy of Crisis Management in the European Union autorstwa László Csaby.
Zachęcamy do lektury!

Grudzień 19, 2012, godz. 16:00, sala B6
Dr Marcin Piątkowski, Adiunkt w Centrum Badawczym TIGER, prezentuje wyniki tegorocznego rankingu "Doing Business" przygotowanego przez Bank Światowy. Tytuł wykładu: "Doing Business 2013: Polska w globalnym Top 10".
Notka biograficzna: http://www.tiger.edu.pl/piatkowski/

Listopad 2012
Jesienny numer kwartalnika „THINKTANK” – nr 3 (14)/2012, s. 198-206 – publikuje rozmowę z prof. Grzegorzem W. Kołodko zatytułowaną „Każdy ma taki świat, jaki potrafi zrozumieć”.

Listopad 15, 2012, godz. 10:00 – 17:15. Sala B17
TIGER i Katedra Europeistyki Akademii Leona Koźmińskiego organizują konferencję pt. "Czego nauczył nas kryzys? Polityka gospodarcza w kryzysie czy kryzys polityki gospodarczej?". Przedstawiciele czołowych polskich ośrodków naukowych będą dyskutować nad wyzwaniami dla bieżącej polityki gospodarczej. Konferencję inauguruje wykład Dyrektora TIGERa, prof. Grzegorza W. Kołodko zatytułowany „Ekonomia kryzysu, kryzys ekonomii – i co dalej?”. Zapraszamy do dyskusji!
Program konferencji

Listopad 7, 2012, godz. 15:00
Na dorocznych targach książki naukowej, które tym razem odbywają się w auli Politechniki Warszawskiej, prof. Grzegorz W. Kołodko spotyka się z czytelnikami i po wykładzie pt. "'Wędrujący świat', czyli ekonomia dla ludzi" odpowiada na ich pytania oraz podpisuje swoje książki.

Październik 17, 2012, godz. 16:00, sala B5
Na październikowym seminarium TIGERa naszym gościem jest dr Michał Myck, dyrektor Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA w Szczecinie, wcześniej pracownik naukowy w Institute for Fiscal Studies w Londynie i w DIW-Berlin. Temat wykładu: "Płace, podatki i finansowe bodźce na rynku pracy w Polsce 2005-2009".
Notka biograficzna

Październik 8-11, 2012
Dr Małgorzata Runiewicz-Wardyn weźmie udział w warsztatach na temat "Jak władze regionalne mogą się uczyć innowacji od siebie wzajemnie? W jaki sposób regiony mogą wspierać rozwój ‘inteligentnej specjalizacji’?". Warsztaty są organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów 2012 - dorocznego spotkania ekspertów w dziedzinie rozwoju regionalnego i lokalnego organizowanego przez Komitet Regionów oraz Komisję Europejską w Brukseli.

Wrzesień 28, 2012, godz. 15:00
Prof. Grzegorz W. Kołodko został zaproszony do wygłoszenie specjalnego wykładu na sesji inaugurującej 18. Konferencję Naukową Euro Memo Group pt. "Deepening crisis in the EU: the need for a fundamental change in policy", którą gości poznański Uniwersytet Ekonomiczny. Wystąpienia Dyrektora TIGER-a zatytułowane jest "Whither Europe? Values, Institutions, Policies".

Wrzesień 7, 2012, godz. 18:00
Prof. Grzegorz W. Kołodko, znany ze swego zamiłowania do długodystansowego biegania, ponownie został zaproszony do udziału w krynickim Festiwalu Biegowym. Przy tej okazji wygłasza wykład zatytułowany "Biegający świat" i podpisuje czytelnikom swoje bestsellerowe książki "Wędrujący świat" i "Świat na wyciągnięcie myśli" (www.wedrujacyswiat.pl).

Wrzesień 5, 2012, godz. 16:00
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prof. Grzegorz W. Kołodko uczestniczy w panelu prowadzonym przez prof. Marię Jarosz zatytułowanym "Kryzys Europy kryzysem instytucji narodowych?”. Pozostali uczestnicy debaty to prof. Stéphane Portet, ekspert Międzynarodowej Organizacji Pracy, prof. Klaus Ziemer, Uniwersytet w Trewirze, oraz Andrzej Jonas, redaktor naczelny tygodnika „The Warsaw Voice”.


Na mecie maratonu w Krynicy, 11 wrzesień 2011

Wrzesień 4, 2012, godz. 16:00
Podobnie jak już wielokrotnie w przeszłości tak i tym razem Dyrektor TIGERa aktywnie uczestniczy w Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. Tegoroczne, już XXII-gie spotkanie odbywa się pod hasłem "Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu". Prof. G. W. Kołodko bierze udział w panelu, którego współorganizatorem jest Deutsche Bank Polska. Dyskusję na temat "Przyszłość i perspektywy sektora bankowego" moderuje Prof. Krzysztof Kalicki, Prezes DB Polska, a uczestniczą w niej ponadto Prof. Mario D. Nuti z Universita di Roma "La Sapienza", Dr Jerzy Pruski, Prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, oraz Peter Tils, członek zarządu DB.

Lipiec 28, 2012, godz. 11:00
"Whither Europe? Whither the World?" Taki jest tytuł specjalnego wykładu, który prof. Grzegorz W. Kołodko wygłasza na międzynarodowej konferencji "Economic Crisis in Europe. Towards Gender-Equitable Macroeconomic Policy-making and Economic Governance". Konferencja, której oragnizatorem jest Gender and Macro Economics Working Group, IWG, odbywa się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Lipiec 12, 2012, godz. 20:30
Po raz pierwszy Polska gości International Society of Business, Economics, and Ethics Congress. Gospodarzem V-go Kongresu jest Akademia Leona Koźmińskiego. Dyrektor TIGERa, prof. Grzegorz W. Kołodko został zaproszony do wygłoszenia specjalnego wykładu na uroczystym spotkaniu na Zamku Królewskim w Warszawie. Tytuł wystąpienia profesora to "Globalization, Crisis and What Next? Values, Institutions, and Policies".

Lipiec 11, 2012, godz. 9:00
W Madrycie odbywa się spotkanie Letniej Szkoły Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Analityków Finansowych, EFFAS. Dyrektor TIGER-a został zaproszony do wygłoszenia specjalnego wykładu inaugurującego obrady. Tytuł wykładu prof. G. W. Kołodko to „Globalization, Crisis – and What Next?”.

Czerwiec 2012
"Zróżnicowanie dochodów w Polsce przez pryzmat geografii ekonomicznej" to tytuł 127-go zeszytu z serii TIGER Working Paper Series. Autorem jest Jesús López-Rodríguez.

Czerwiec 27, 2012
Dr Małgorzata Runiewicz-Wardyn weźmie udział w spotkaniu pt. "Cluster Energy Round Table", które odbedzie się w dniu 27 czerwca 2012r. w Brukseli. Projekt "Cluster Energy Round Table" jest finansowany przez Program Regionu Morza Bałtyckiego 2007-2013 i jest częścią Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (EUSBS).

Czerwiec 19-23, 2012
Na zaproszenie Centro de Estudios de la Economia Cubana (CEEC) Uniwersidad de la Habana prof. G. W. Kołodko uczestniczy w odbywającej się w hawanie konferencji naukowej "La Actualización del Modelo Económico Cubano". Dyrektor TIGERa, były czterokrotny wicepremier i minister finansów Polski, mówi o polskich doświadczeniach w sferze zmian systemowych i lekcjach stąd płynących dla kubańskiej transformacji.

Uniwersidad de la Habana

Czerwiec 19-21, 2012
"Świat i Europa w 2030 roku" to tytuł projektu badawczego, który jest realizowany przez międzynarodowe konsorcjum ośrodków naukowych, wśród których jest TIGER. W czerwcu w Paryżu odbywa się seminarium naukowe w ramach projektu, TIGER jest reprezentowany przez dr Jacka Tomkiewicza i dr Marcina Piątkowskiego.

Czerwiec 3-13, 2012
Nieustanne zainteresowanie książką prof. Grzegorza W. Kołodko "Wędrujący świat", opublikowaną niedawno w języku arabskim pt. "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel", zaowocowało zaproszeniem dyrektora TIGERa na kolejną serię wykładów, seminariów, konferencji, wywiadów i konsultacji, tym razem do Libii i Tunezji. To już czwarty etap North Africa and Middle East Book Tour, podczas którego profesor odwiedza m. in. Trypolis, Misratę, Tunis i Hammamet.

Maj 2012
Nakładem Akademii Nauk Ukrainy ukazało się ukraińskie wydanie książki prof. Grzegorza W. Kołodko pt. "Wędrujący świat". Książka nosi tytuł "Minliwyj swit" i liczy 448 stron. To już dziesiąty język, w którym jest dostępna.

Maj 28, 2012, godz. 20:00
"Wieczór w ogrodzie" to tytuł dwugodzinnego programu radiowego, który jest wspólnym projektem Radia Dla Ciebie i Klubu Bankowca Związków Banków Polskich. Audycję z udziałem prof. Grzegorza W. Kołodko jako gościa specjalnego prowadzi redaktor Roman Kurkiewicz. Emitowana jest m. in. na fali Warszawa 101 MHz oraz na stronie www.rdc.pl. Wielowątkowa rozmowa dotyczy problemów kultury i natury, polityki i gospodarki, sportu i podróży.

Maj 28, 2012, 12:00
Na zaproszenie Studenckiego Forum Business Center Club prof. Grzegorz W. Kołodko gości w Bydgoszczy, gdzie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich wygłasza wykład pt. "Dokąd zmierza świat i Polska". Wykład, który odbywa się przy ul. Fordońskiej 430, ma charakter publiczny, a więc wraz z gospodarzami wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Maj 26, 2012, godz. 17:00
Podczas celebracji duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, której gospodarzami są Pałac Chojnata, Marszałek Województwa Łódzkiego i Starosta Rawski, prof. G. W. Kołodko wygłasza wykład zatytułowany "Dokąd zmierza Europa?"

Maj 23, 2012, godz. 16:00, sala A24
Zapraszamy na kolejne spotkanie w comiesięcznym cyklu seminariów TIGERa. Tym razem naszym gościem jest Pan Marcin Petrykowski, Dyrektor Wykonawczy w JPMorgan Europe Limited odpowiedzialny za rynek Rosji, WNP oraz Europy Centralnej i Wschodniej, absolwent ALK. Tytuł seminarium: "Ewolucja rynków kapitałowych i jej wpływ na strategie instytucji finansowych".
Notka biograficzna

Maj 16-19, 2012
"Economic Crisis or Crisis of Economics?" – to tytuł referatu prof. Grzegorza W. Kołodko wygłaszanego na Third Session of the World Nobel Congress in Economics organizowanym przez Alfred Nobel University w Dniepropietrowsku na Ukrainie. Tegoroczny kongres odbywa się pod hasłem "The World Economy of the XXI Century: Cycles and Crises".

Maj 15, 2012, godz. 12:00, sala B17
Joschka Fischer, znany polityk niemiecki, były wicekanclerz i minister spraw zagranicznych Niemiec, wystąpi ze specjalnym wykładem pt. "The Euro Crisis - A Political or Financial Challenge?" w ramach "ALK&TIGER Distinguished Lectures Series". Słowo wstępne wygłosi Dyrektor TIGERa, prof. Grzegorz W. Kołodko.
notka biograficzna

Joschka Fischer

Maj 12, 2012, godz. 15:45
Jeszcze jedna okazja do zdobycia autografu i osobistej dedykacji autora! Na odbywających się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki Targach Książki, na stoisku Wydawnictwa Prószyński i S-ka, prof. Grzegorz W. Kołodko podpisuje swoje bestsellery "Wędrujący świat" i "Świat na wyciągnięcie myśli".

Kwiecień 30 – Maj 6, 2012
W ślad za publikacją "Wędrującego świata" w języku chińskim ("Xiang, Zhen Miu Wu yu Huang Yan. Duo Bian Shi Jie Zhong de Zheng Zhi yu Jing Ji") prof. Grzegorz W. Kolodko gości na Tajwanie z serią wykładów i seminariów z zakresu ekonomii rozwoju oraz ekonomii politycznej globalizacji. Wizyta Dyrektora TIGERa jest także okazją do udzielenia kilka wywiadów dla mediów oraz konsultacji merytorycznych na temat gospodarki światowej i zmian systemowych.

Kwiecień 2012
I jeszcze jedno obcojęzyczne wydanie "Wędrującego świata". Książka została opublikowana po Arabsku pt. "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel" (Kalimat Arabia, Cairo 2012, s. 520). Można ją kupić w księgarniach internetowych: www.neelwafurat.com.

Kwiecień 2012
Książka prof. Grzegorz W. Kołodko "Wędrujący świat", opublikowana już w dziesięciu językach, przyciąga nieustające zainteresowanie w kraju i na świecie. Wskazują na to także liczne wizyty na specjalnym portalu internetowym, w NAWIGATORZE - www.wedrujacyswiat.pl. W 2012 roku do NAWIGATORA zaglądano aż 5518 razy, a wizyty złożono z 64 krajów (w tym w Polsce z 216 miejscowości). Od uruchomienia portalu cztery lata temu złożono 113 539 wizyt ze 120 krajów!Kwiecień 25-27, 2012
Dr Jacek Tomkiewicz bierze udział w seminarium, które organizuje Wiedeński Instytut Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Seminarium odbywa się w ramach projektu badawczego pt. "Świat i Europa w roku 2030", które realizuje Centrum Badawcze TIGER wraz z kilkoma europejskimi ośrodkami naukowymi.

Kwiecień 27, 2012, godz. 14:30
Na zaproszenie rektora Uniwersytetu Lwowskiego prof. Grzegorz W. Kołodko wygłasza wykład pt. "Neoliberalism, Crisis, and the Ways Out". Dyrektor TIGERa jest Doktorem Honoris Causa Uniwersytetu. Godność tę otrzymał w 2003 roku za wkład do teorii nauk ekonomicznych (Doctoris HONORIS CAUSA gradum Leopoliensis Universitatis Frankianae Nationalis pro collatione opulenta in scientiam oeconomicam in condicionibus divulgationis per totum orbem).

Kwiecień 25, 2012, godz. 16:00, sala A24
Zapraszamy na kolejne spotkanie w comiesięcznym cyklu seminariów TIGERa. Tym razem naszym gościem jest Pani Agata Wacławik-Wejman, Dyrektor ds. Publicznych i Relacji Rządowych w Google, wcześniej m.in. członek zarządu KDPW S.A., prawnik w Banku Światowym w Warszawie i w Trybunale Konstytucyjnym. Absolwentka Harvard Law School. Tytuł seminarium: "Internet, Przedsiębiorczość, Innowacje. Perspektywa Google."
Notka biograficzna

Agata Wacławik-Wejman

Kwiecień 23-24, 2012
Wydział Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie organizuje konferencję pt. "O nowy model finansów samorządów – lekcje z kryzysu". W konferencji bierze udział Dr Jacek Tomkiewicz, Dyrektor ds. Naukowych TIGERa, który przedstawia referat "Czy obecny kryzys finansowy ujawnił konieczność zasadniczej modyfikacji systemu finansowania samorządów w Polsce?".

Kwiecień 18, 2012, godz. 18:30
"'Arabska wiosna' i co dalej?" to tytuł spotkania prof. Grzegorza W. Kołodko z Kołem Naukowym Arabistów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbywa się w BUW w Sali 256.

Kwiecień 12, 2012, godz. 16:00
I znów w Krakowie. Fundacja PANTEON NARODOWY gości prof. Grzegorza W. Kołodko z wykładem zatytułowanym "Dlaczego ekonomiści nie lubią kultury i co z tego wynika?" Spotkanie ma miejsce w Auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17.

Kwiecień 1-4, 2012
Rosnące zainteresowanie arabskojęzycznym wydaniem "Wędrującego świata", "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel", sprowadza prof. G. W. Kolodko po raz kolejny do regionu. To już trzeci etap jego Middle East and North Africa Book Tour, podczas którego autor tym razem odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie, ZEA, występując z wykładami, udzielając wywiadów dla mediów, przeprowadzając merytoryczne konsultacje oraz uczestnicząc w Abu Dhabi International Book Fair.

Kwiecień 3, 2012, godz. 13:00
Prof. Grzegorz W. Kołodko gości na American University of Dubai z wykładem zatytułowanym "Whither the World? Globalization at the Crossroads".

Kwiecień 2, 2012, godz. 19:30
"Politics and Economics in a Volatile World", tak samo jak podtytuł książki (cup.columbia.edu/book/978-0-231-15068-2/truth-errors-and-lies), zatytułowane jest wystąpienie prof. G. W. Kolodko w Emirates Center for Strategic Studies and Research w Abu Dhabi.

Kwiecień 1, 2012, 18:00
Kolejna okazja do podpisywania arabskiego wydania "Wędrującego świata" to Międzynarodowe Targi Książki w Abu Dhabi. Książka prof. Kołodko zatytułowana jest w języku arabskim "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel".

Kwiecień 1, 2012, godz. 11:00
Trzeci etap swojej roboczej wędrówki po krajach arabskich prof. Kołodko rozpoczyna od wykładu na kampusie jednej z najlepszych szkół biznesu INSEAD w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tytuł wykładu profesora to "Globalization, Crisis and What Next?"

Marzec 2012
Columbia University Press nominowała książkę prof. Grzegorza W. Kołodko pt. "Truth, Errors, and Lies: Politics and Economics in a Volatile World" (angielskie wydanie "Wędrującego świata") do nagrody o najlepszą książką (the Best Book Award) American Political Science Association. Gratulacje!

Luty – Marzec 2012
Dział promocji Akademii Leona Koźmińskiego informuje:
"Zdjęcia prof. Grzegorza W. Kołodko Otrzymaliśmy z powrotem zdjęcia z drugiej wystawy prof. Grzegorza W. Kołodko (tej zatytułowanej "Sąsiedzi"). Osoby zainteresowane fotografiami proszone są o zgłaszanie się do pokoju D/128. Zdjęcia są do rozdania pracownikom i studentom ALK bezpłatnie. Mile będą widziane dobrowolne wpłaty na rzecz Praskiej Fundacji Nauki i Kultury im. prof. Leona Koźmińskiego.”

Marzec 29, 2012, godz. 16:30
Dyrektor TIGERa, prof. G. W. Kołodko uczestniczy w debacie "Niepewność i niestabilność w gospodarce". Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu "Czwartek u Ekonomistów" przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne i odbywa się w stołecznym Domu Ekonomisty przy ul. Nowy Świat 49.

Marzec 28, 2012, godz. 16:30
Prof. Grzegorz W. Kołodko uczestniczy wraz z prof. Adamem Nogą w dyskusji na temat światowego kryzysu gospodarczego i dróg jego przezwyciężania. Spotkanie, które odbywa się w Akademii Leona Koźmińskiego (aula II), organizowane jest przez Oddział Warszawski Europejskiego Stowarzyszenie Studentów Prawa.

Marzec 27, 2012, godz. 11:00
Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku gości Dyrektora TIGERa, prof. G. W. Kołodko, z wykładem pt. "Czas zamętu: ekonomia i polityka".

Marzec 27, 2012, godz. 10:00
W ramach serii Seminarium Interdyscyplinarne u Koźmińskiego tym razem dyskutować będziemy o gospodarkach Azji. Referat wprowadzający pt. "Azjatyckie procesy integracyjne" przedstawi Ambasador Tadeusz Szumowski z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, koreferować będzie dr Jacek Tomkiewicz z TIGERa

Marzec 24, 2012, godz. 14:00
Klub Absolwentów Studiów Doktoranckich Akademii Leona Koźmińskiego gości prof. Grzegorza W. Kołodko z wykładem pt. "Globalizacja, kryzys i co dalej? Wartości, instytucje, polityka".

Marzec 23, 2012, godz. 14:00
Na zaproszenie studentów Szkoły Głównej Handlowej, SGH, skupionych w Studenckim Kole Naukowym Klub Inwestora prof. G. W. Kołodko uczestniczy w Konferencji Giełdowej z wykładem pt. "Światowy kryzys a perspektywy rozwoju polskiej gospodarki".

SGH

Marzec 22, 2012, godz. 11:00
Prof. Grzegorz W. Kołodko ponownie we Wrocławiu. Tym razem zapraszamy na jego wykład inaugurujący XVIII Wrocławskie Targi Książki Naukowej. Wystąpienie – pod prowokacyjnym tytułem "Dlaczego ekonomiści tak często nie mają racji?" – ma miejsce w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (koło Placu Grunwaldzkiego).

XVIII Wrocławskie Targi Książki Naukowej

Marzec 20, 2012
Dr Małgorzata Runiewicz-Wardyn weźmie udział w warsztatach Executive Education pt. "Successful Outsourcing", organizowanych przez Solvay School of Economics and Management w Brukseli.

Marzec 14-16, 2012
Kolejne seminarium w ramach projektu badawczego pt "Świat i Europa w 2030 roku" tym razem odbywa się w Rzymie – gospodarzem jest Instytut ISMERI EUROPA. TIGER jest reprezentowany przez dr Jacka Tomkiewicza.

Marzec 14, 2012, godz. 16:00, sala B5
Zapraszamy na kolejne spotkanie w comiesięcznym cyklu seminariów TIGERa. Tym razem naszym gościem jest Pan Dr Cezary Stypułkowski, Prezes BRE Bank S.A., trzeciego największego banku w Polsce, wcześniej m.in. prezes PZU S.A., Banku Handlowego oraz Dyrektor Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w JP Morgan. Tytuł seminarium: "Aktualne problemy międzynarodowych regulacji finansowych"
Notka biograficzna

ASP

Marzec 3-13, 2012
Po ukazaniu się "Wędrującego świata" w języku arabskim, "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel", prof. G. W. Kołodko realizuje drugi etap swego Middle East and North African Book Tour. Tym razem z serią wykładów i seminariów odwiedza Arabię Saudyjską i Oman, gdzie ponadto udziela kilka wywiadów oraz spotyka się z intelektualistami, politykami i biznesmenami. Prof. Kołodko uczestniczy także w International Book Fair w Rijadzie i Muskacie, podpisując przy okazji książkę swoim czytelnikom.

Marzec 8, 2012, godz. 19:00
Tym razem prof. Grzegorz W. Kołodko podpisuję swoją arabską książkę „Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel” w księgarni Beirut. Ale nie dajmy się zmylić! Miejscem spotkania jest Muskat, urocza stolica Sułtanatu Oman, gdzie Dyrektor TIGERa podpisuje swoją książkę na stanowisku no. A19-21 na terenie Muscat International Book Fair.

Marzec 3-8, 2012
Dr Marcin Piątkowski przebywa na konsultacjach w Banku Światowym w Waszyngtonie, gdzie m.in. weźmie udział w warsztatach pt. "Innovation, Technology and Entrepreneurship Practice Learning and Community Building Day".

Marzec 7, 2012, godz. 18:00
Podczas odbywających się w stolicy Arabii Saudyjskiej Riyadh International Book Fair prof. Grzegorz W. Kołodko spotyka się z czytelnikami i podpisuje swoją arabską książkę: „Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel” w księgarni Afaq. Jeśli jesteś w pobliżu, nie wahaj się przybyć na imprezę!

Marzec 7, 2012, godz. 10:00
Dyrektor TIGERa gości w Institute of Diplomatic Studies w Rijadzie, gdzie spotyka się z wykładowcami i studentami tej prestiżowej placówki. Temat wystąpienia prof. Kołodko to “The Globalization Challenge: In Quest for a New Institutional Order of World Economy”. Spotkanie ma miejsce w siedzibie IDS na King Fahad Road.

Marzec 6, 2012, godz. 13:30
"Neoliberalism, Global Crisis, and the Ways Out" to tytuł wykładu prof. Kołodko na Dar Al Uloom University w Rijadzie

Marzec 5, 2012, godz. 20:00
Drugi etap swego Middle East and North African Book Tour prof. Grzegorz W. Kołodko rozpoczyna w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, gdzie prezentują książkę „Wędrujący świat” opublikowaną po arabsku pt. „Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel”. W King Faisal Center for Research and Islamic Studies wygłasza wykład zatytułowany tak jak książka: “Truth, Errors, and Lies: Politics and Economics in a Volatile World”. King Faisal Center znajduje się na Olaya Street, Riyadh 11543.

Marzec 1, 2012, godz. 14:00
Na zaproszenie warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych prof. Grzegorz W. Kołodko w ramach konwersatorium "Wyzwania współczesności" wygłasza wykład zatytułowany "Ekonomia: nauka versus ideologia, polityka i interesy". Spotkanie odbywa się na Wydziale Wzornictwa ASP przy ul. Myśliwieckiej 8.

ASP

Luty 27-28, 2012
Dr Marcin Piątkowski przebywa z delegacją Banku Światowego w Rydze, w ramach której spotka się z m.in. ministrem gospodarki Łotwy.

Luty 24, 2012, godz. 12:00
W ślad za ukazaniem się książki Profesora Witolda Kieżuna, nestora polskiej nauki o zarządzaniu, pt. "Patologia transformacji" (Wydawnictwo Poltext, Warszawa 2012, s. 433) w Akademii Leona Koźmińskiego odbywa się panelowa dyskusja w ramach cyklu Krytyczna Teoria Organizacji. Dyskusję moderuje Prof. Andrzej K. Koźmiński, a uczestniczą w niej profesorowie Maria Jarosz, Grzegorz W. Kołodko, Antoni Kamiński, Andrzej Lubbe i Jerzy Żyżyński. Seminarium odbywa się w sali senatu uczelni, D202.

Patologia transformacji

Luty 16, 2012
Dr Małgorzata Runiewicz-Wardyn uczestniczy w "Urban Forum 2012" organizowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej w Brukseli. Forum jest okazją dla polityków, naukowców i ekspertów do dyskusji nad przyszłymi wyzwaniami regionów Unii Europejskiej, a w szczególności nad rolą miast w budowaniu zrównoważonego wzrostu.

Dr Małgorzata Runiewicz-Wardyn

Luty 15, 2012, godz. 17:00
"Polska i świat: po czy przed kryzysem?" to tytuł wykładu i dyskusji z udziałem prof. G.W. Kołodko w warszawskim Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Spotkanie odbywa się w lokalu nr 6 przy Alejach Ujazdowskich 20.

Luty 15, 2012, godz. 16:00, sala B5
Zapraszamy na kolejne spotkanie w comiesięcznym cyklu seminariów TIGERa. Tym razem naszym gościem jest Pan Michał Jaworski, dyrektor ds. polityki korporacyjnej firmy Microsoft Polska (od roku 1994). Od 2001 roku jest członkiem rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, pełni funkcję wiceprezesa PIIT ds. rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Laureat nagrody Infostar. Tytuł seminarium:"Zagrożenia, szanse i wyzwania przemysłu komputerowego w Polsce i na świecie".
Notka biograficzna

Michał Jaworski
Michał Jaworski

Styczeń 23 – Luty 12, 2012
W ślad za publikacją arabskiego wydania książki "Wędrujący świat", "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel", prof. Grzegorz W. Kołodko odbywa pierwszą część Middle East and North African Book Tour. Podczas wizyt w Egipcie, Libanie i Jordanii wygłasza kilka wykładów uniwersyteckich, odbywa kilkanaście spotkań autorskich oraz udziela serii wywiadów dla mediów.

Luty 8, 2012, godz. 11:00
Prof. Grzegorz W. Kołodko wygłasza publiczny wykład zatytułowany "Globalization, Crisis, and What Next?" i prezentuje swą arabską książkę "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel" na Uniwersytecie Jordańskim w Ammanie.

Luty 6, 2012, godz. 16:00
"Truth, Errors, and Lies: Politics and Economics in a Volatile World" to tytuł seminarium prof. Kołodko na American University of Beirut, AUB. Seminarium organizowane jest przez Department of Economics oraz Institute of Financial Economics i odbywa się w sali 316 Nicely Hall AUB.

Styczeń 2012
Książka prof. Grzegorz W. Kołodko "Wędrujący świat" przyciąga nieustające zainteresowanie w kraju i na świecie. Wskazują na to także liczne wizyty na specjalnym portalu internetowym, w NAWIGATORZE - www.wedrujacyswiat.pl. W 2011 roku do NAWIGATORA zaglądano aż 24.937 razy, a wizyty złożono z 83 krajów (w tym w Polsce z 345 miejscowości). Od uruchomienia portalu trzy lata i dziewięć miesięcy temu złożono 107 330 wizyt ze 116 krajów!Styczeń 31, 2012, 15:00
Kulminacyjnym punktem pobytu Dyrektora TIGERa w Egipcie jest udział w 43-cich Międzynarodowych Targach Książki w Kairze. Profesor Kołodko podpisuje swoją książkę "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel" przy stosiku wydawcy, Kalimat Arabia, zlokalizowanych na terenach targowych w Nasr City, Hall No. 2.

Styczeń 9-31, 2012
Trzeba jeździć nie tylko do Nowego Jorku i Pekinu, do Londynu i Moskwy, do Paryża i Bangkoku, lecz także warto zawitać w Zawichoście! Na zaproszenie miejscowej społeczności tam z początkiem roku gości wystawa fotograficzna prof. Grzegorza W. Kołodko pt. "Sąsiedzi". Wernisaż, połączony z podpisywaniem przez autora książek "Wędrujący świat" i "Świat na wyciągnięcie myśli", odbywa się w poniedziałek, 9 stycznia o godz. 16:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Żeromskiego 33.
Red. Elżbieta Dzikowska o fotografiach prof. Kołodko

Styczeń 30, 2012, godz. 20:00
Jeden z głównych punktów roboczej wizyty prof. Kołodko w Egipcie jest wykład zatytułowany "Truth, Errors and Lies: Politics and Economics in a Volatile World" oraz prezentacja książk wydanej pod takim samym tytułem po arabsku – "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel" (www.neelwafurat.com & egypt.souq.com). Jeśli jesteś niedaleko, nie zmarnuj okazji: wpadnij na imprezę, który odbywa się w słynnym kairskim El Sawy Culturewheel, w dzielnicy Zamalek, na końcu ulicy 26-go Lipca (end of the 28th of July Street).

Styczeń 30, 2012, 16:00
I jeszcze jedna okazja prof. G.W. Kołodko do rozmowy z arabskimi czytelnikami podczas podpisywania książki w kairskiej księgarni Alef. Miejsce imprezy: 132 EL Merghany St., Heliopolis.

Styczeń 29, 2012, godz. 18:00
Prof. Grzegorz W. Kołodko gości w kairskiej księgarni Shorouk i podpisuje czytelnikom swoją książkę opublikowaną w języku arabskim. To już dziesiąty język, w którym można czytać "Wędrujący świat". Impreza ma miejsce w Zamalek, 17 Hassan Sabry St.

Styczeń 29, 2012, godz. 10:30
Prof. Grzegorz W. Kołodko spotyka się z czytelnikami i podpisuje swoją arabską książkę "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel" w Kairze w Hindawi Publishing House.

Styczeń 28, 2012, godz. 15:15
Podczas pobytu w Kairze Dyrektor TIGERa udziela obszernego wywiadu dla kanału telewizyjnego NILE CULTURE. Prof. Kołodko odpowiada na pytania dotyczące światowego kryzysu gospodarczego oraz jego implikacji dla Arabskiej Wiosny, jak również mówi o swojej właśnie opublikowanej po arabsku przez wydawnictwo Kalimat Arabia książce "Hkaak w Akhtaa w Akazeeb. AL Siasah W AL Ektsad F Aalam Motahawel". Książka jest osiągalna m.in. w księgarniach internetowych www.neelwafurat.com & egypt.souq.com.

Styczeń 27, 2012
Zwycięstwo! Po wczorajszym spotkaniu z Panem Ezaatem Saadem, Gubernatorem prowincji Luxor, dzisiaj prof. Kołodko przebiegł swój 38-my maraton! Tym razem był to 19-ty Egipski Maraton w Luxorze. Gratulacje i tak trzymać!


Styczeń 25, 2012, godz. 16:00, sala B5
Zapraszamy na seminarium TIGERa. Naszym gościem jest Tomasz Czechowicz, założyciel i prezes MCI Group, największego funduszu private equity w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej notowanego na warszawskiej GPW. Temat wykładu: "Jak zarobić na venture capital".
Notka biograficzna

Tomasz Czechowicz

Styczeń 24, 2012, 18:00
Prof. Kołodko rozpoczyna swój Middle East and North African Book Tour od Kairu (no bo gdzieżby?) w rocznicę egipskiej rewolucji. Kairski Syndykat Prasowy organizuje seminarium, na którym Dyrektor TIGERa mówi o problemach światowych oraz o lekcjach płynących z polskiej transformacji dla "Arabskiej Wiosny". Na marginesie, już prawie rok temu te wydarzenia nazwał on "Wiosną Ludów", "The Spring of Nations" (vide www.economonitor.com/blog/2011/04/the-spring-of-nations/). W spotkaniu uczestniczy także Pan Piotr Puchta, ambasador RP w Egipcie. Seminarium odbywa się w kairskiej siedzibie Syndykatu Prasowego.

alakhbar

Styczeń 13, 2012, godz. 13:00
Prof. G. W. Kołodko przebywa we Wrocławiu, gdzie na konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Nauk Społecznych i Ekonomicznych Uniwersytetu Przyrodniczego wygłasza wykład zatytułowany "Polska w wędrującym świecie". Spotkanie odbywa się w Centrum Naukowo-Dydaktycznym, Aula Jana Pawła II (II piętro), przy Placu Grunwaldzkim 24a.

Styczeń 13, 2012, godz. 10:00
Kolejny już raz prof. Grzegorz W. Kołodko gości z wykładem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Tym razem spotyka się nie tylko ze studentami, lecz również ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wygłaszając dla nich wykład zatytułowany "Globalizacja, kryzys – i co dalej?". Spotkanie odbywa się w sali P3.

Styczeń 7, 2012, godz. 10:00
Podobnie jak w minionych latach, prof. Grzegorz W. Kołodko gości z wykładem w Akademii Młodych Dyplomatów. Tytuł wystąpienia Dyrektora TIGERa to "Dokąd zmierza świat i Polska".

Grudzień 23, 2011 - Styczeń 4, 2012
W świąteczno-noworocznym numerze (nr 51-52/2011) "Gazeta Finansowa" publikuje wywiad z Dyrektorem Centrum Badawczego TIGER. Tekst rozmowy z prof. Grzegorzem W. Kołodko redakcja zatytułowała "Nadwiślański neoliberalizm nie służy Polsce".