2020

Nakładem wydawnictwa Bloomsbury – I.B. Tauris ukazała się książka prof. Grzegorza W. Kołodko zatytułowana „China and the Future of Globalization: The Political Economy of China's Rise”. Praca zyskała bardzo pozytywne oceny wybitnych autorytetów.

Styczeń 2020

Nakładem Encyclopedia of China Publishing House ukazała się praca prof. Grzegorza W. Kołodko pt. „Zhong guo neng fou zheng jiu shi jie?” („Czy Chiny zbawią świat?”). To już piąta książka dyrektora TIGER-a opublikowana w języku chińskim.

Luty 24, 2020, godz. 18:00
W ramach serii spotkań "Meet in Mitte" prof. Grzegorz W. Kołodko wygłasza specjalny wykład w Instytucie Badawczym Dialogu Cywilizacji, DOC-RI, w Berlinie. Tytuł wystąpienia Dyrektora TIGER-a to „Chinism and the Future of Globalization“. Spotkanie odbywa się w sali konferencyjnej DOC-RI przy Französische Strasse 23 w Berlinie.

Tezy wykładu

Marzec 12, 2020, godz. 10:00
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje międzynarodową konferencję naukową na temat “A Review of Changes. 70 years of the People’s Republic of China in an Interdisciplinary Perspective”, którą inauguruje wykład prof. Grzegorz W. Kołodko zatytułowany “Chinism and the Future of Globalization”.

Kwiecień 8-9, 2020
Prof. Grzegorz W. Kołodko uczestniczy w odbywającym się tradycyjnie w Istambule Szczycie Euro-Azjatyckim. To już 23-cie spotkanie w ramach tego cyklu, które tym razem w ramach Belt and Road Initiative nosi tytuł „Global & Regional Change Policies of the Future”. Dyrektor TIGER-a w swoim wystąpieniu będzie mówił na temat „Chinism and the Future of Globalization”.

Za nami:

Luty 4-5, 2020
W Rzeszowie-Jesionce odbywa się XIII Forum Europa – Ukraina, tym razem pod hasłem „Nowe możliwości, stare zagrożenia”. Do udziału w Forum zaproszony został także prof. Kołodko, który w pierwszym dniu obrad uczestniczy w panelowej debacie na temat „Wpływ inwestycji zagranicznych na gospodarkę i społeczeństwo. Korzyści i ryzyka ”, a w później w indywidualnej rozmowie odpowiada na pytanie „Jak uniknąć peryferyjnego rozwoju? Dylematy polityki gospodarczej”. Miejsce wydarzenia to G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego.

Styczeń 22, 2020
Dyrektor TIGER-a ponownie na Forum Ekonomicznym w Davos. Prof. Grzegorz W. Kołodko bierze udział w 4-tym Belt and Road Forum, tym razem na temat „High Quality Development and Poverty Reduction”.

Styczeń 15-16, 2020
Prof. Grzegorz W. Kolodko uczestniczy w Forum Gajdara w Moskwie. Tym razem temat spotkania to „Rosja i świat. Wyzwania nowej dekady”. Gospodarzem Forum jest Akademia Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej.