2017

Nakładem wydawnictwa Palgrave Macmillan ukazała się książka prof. Grzegorza W. Kołodko pt. „Whither the World: The Political Economy of the Future”. Praca została opublikowana w dwu tomach: Vol.I oraz Vol. II. To kolejne obcojęzyczne wydanie bestsellera "Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości". Dotychczas ukazały się także wydania chińskie, rosyjskie i rumuńskie. Warto nadmienić, że fotografie na okładkach obu tomów wydania w języku angielskim są także autorstwa Profesora.

2017
Nowy pragmatyzm roztacza coraz szersze kręgi. Ukazała się kolejna monografia poświęcona ekonomicznej teorii prof. Kołodko. Tym razem Wydawnictwo Naukowe PWN opublikowało pracę zbiorową zatytułowaną „Ekonomia przyszłości. Wokół nowego pragmatyzmu Grzegorza W. Kołodko”. Redaktorem naukowym dzieła, w którym obok czołówki polskich ekonomistów piszą takie  światowe sławy, jak James K. Galbraith, Aleksander Nekipielow i Satoshi Mizobata, jest prof. Maciej Bałtowski.

Luty 28, 2017
Prof. Małgorzata Runiewicz-Wardyn bierze udział w międzynarodowej konferencji pt. „How will Brexit impact regional policy in the UK and EU post-2020?”, zorganizowanej przez East of England European Partnership. Konferencja odbędzie się w Komitecie Regionów w Brukseli.

Marzec 2, 2017
Dr Jacek Tomkiewicz jest gościem na Uniwersytecie w Dallas gdzie przedstawi wykład nt. Emerging European Economies – Opportunities and Challenges

Marzec 16-21, 2017
Dr Grzegorz Malinowski uczestniczy w Crans Montana Forum, którego tematem jest „Stability, Cohesion and Solidarity for a sustainable Development. The structuring Role of Marocco in Africa”. Na konferencji, której gospodarzem jest Maroko, a która odbywa się w Dakhla, Zachodnia Sahara, oraz w Casablance. Jego wystąpienie dotyczyć będzie stabilności politycznej w kontekście zmieniających się wzorców konsumpcji.

Marzec 16-21, 2017

Prof. Grzegorz W. Kołodko uczestniczy w Crans Montana Forum, którego tematem w tym roku jest „Stability, Cohesion and Solidarity for a sustainable Development. The structuring Role of Marocco in Africa”. Na konferencji, której gospodarzem jest Maroko, a która odbywa się w Dakhla, Zachodnia Sahara, oraz w Casablance, dyrektor TIGER-a wypowiada się na temat ekonomii przyszłości oraz społecznych, ekologicznych i ekonomicznych uwarunkowań zrównoważonego rozwoju.

Marzec 30-31, 2017
Na zaproszenie akademika Rusłana Grinberga prof. Grzegorz W. Kołodko uczestniczy w głównym panelu podczas plenarnej sesji najważniejszej dorocznej debaty rosyjskich ekonomistów, przedsiębiorców i polityków gospodarczych. V Moskiewskie Forum Gospodarcze, które odbywa się na Uniwersytecie im. Łomonosowa, poświęcone jest problematyce nowej ekonomicznej i geopolitycznej agendy oraz alternatywnych strategii rozwoju dla Rosji i świata. Prof. Kołodko przedstawia swoje tezy na temat “The Perspectives of New Pragmatism versus the Threat of New Nationalism”.

Kwiecień 4-6, 2017

Na 20. Eurasian Economic Summit, organizowanym przez Marmara Group Foundation w Istambule, prof. Grzegorz W. Kołodko mówi na temat “Globalization - ideas and reality”. Dyskusja na tegorocznym szczycie koncentruje się na zagadnieniach “Responding to the global challenge of migration and security. Challenges that the European Union faces with and its future concerns”.

Maj 18-20, 2017
Prof. G. W. Kołodko oraz Dr Grzegorz Malinowski biorą udział w XVII Międzynarodowej Naukowej Konferencji Lichaczowowskiej, której gospodarzem jest Uniwersytet Humanistyczny w St. Petersburgu. Tegoroczna dyskusja toczyć się będzie wokół tematu "Globalizacja: Zmiany systemowe, Wyzwania i Prognozy".

Maj 31 –  Czerwiec 2, 2017

Na zaproszenie Prof. Roberta C. Wolcotta, założyciela i Dyrektora Kellogg Innovation Network (KIN),  prof. Grzegorz W. Kołodko bierze udział w międzynarodowej konferencji “KIN Global 2017. Foresight:  Where Will We Go?”. Spotkanie odbywa się w Kellogg School’s New Global Hub, Northwestern University, w Evanston, Illinois, USA. Dyrektor TIGER-a występuję z wykładem na temat “The New Pragmatism as an Alternative to the Threat of New Nationalism, Populism, and Neoliberalism”.

Prof. G. W. Kołodko z prof. Robertem C. Wolcottem

Za nami:

Styczeń 30, 2017
Prof. Grzegorz W. Kołodko został zaszczycony tytułem Honorowego Obywatela Tczewa, swego rodzinnego miasta, „za etycznie wzorową postawę oraz promocję w dziedzinie ekonomii, gospodarki i polityki społecznej”. Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się w Dniu Tczewa podczas uroczystego posiedzenia Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10.

Fot. Jacek Cherek/Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

Styczeń 23, 2017, godz. 15:00

“Poland, Europe and the Word: After Crisis or Before the Next One” to tytuł wykładu publicznego, który prof. G. W. Kołodko wygłasza w Ottawie. Dyrektor TIGER-a gości w Kanadzie na zaproszenie Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Carleton. Miejsce spotkania to Alumni Boardroom, 608 Roberson Hall.

Styczeń 17, 2017
W uznaniu „Za krzewienie idei pracy organicznej” prof. G. W. Kołodko został wyróżniony przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego medalem ‘LABOR OMNIA VINCIT’.

Styczeń 12, 2017, godz. 15:30
Prof. Grzegorz W. Kołodko bierze udział w panelowej debacie na temat „Russia’s Financial Institutions: Quality and Quidity podczas odbywającego się w Moskwie Forum Ekonomicznego im. Jegora Gajdra

Listopad 27, 2016 – Styczeń 6, 2017

„Okna” w Oknie. Nową wystawę fotografii prof. Kołodko zatytułowaną „Okna” – tym razem 34 zdjęcia wykonane w ponad 30 krajach – można obejrzeć w Galerii Okno Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6. Wcześniejsze wystawy dyrektora TIGER-a są tutaj: „Świat jaki jest…, „Sąsiedzi”, „Módlmy się”, „Następne pokolenie”.